Fåtölj, Carl Malmsten, 'Samsas'. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 6703
CARL MALSTEN, Samsas Fåtölj. Skyltsignerad: Möbel komponerad av proffessor Carl Malmsten AB O.H Sjögren. Tyg Aros – Auktionshuset i Örebro AB
Soffa Samsas. L 181 cm och fåtölj. Etikettmärkt Möbelkomponerad av Carl Malmsten. AB O.H.Sjögren Stoppmöbler Tranås – Sweden. Bruksslitage – Auktionshuset i Örebro AB